Nekustamais īpašums – ko darīt šogad?

2023. gads atnesa ļoti daudz neskaidrības nekustama īpašuma tirgū: bankas likmju paaugstinājumu, inflāciju, naudas vērtības kritumu. Ko iesākt šajā situācija?

Pirkt vai pārdot nekustamo īpašumu? Kā pareizi noteikt pārdošanas cenu? Kā veiksmīgi pārdot par pašu augstāko cenu un tajā pat laikā neievilktu pārdošanas procesu uz vairākiem gadiem?

Pirms nekustāma īpašuma pārdošanas svarīgi izvērtēt daudzus faktorus: darījuma juridisko pusi, īpašuma sastāvu, kas ir ierakstīts zemesgrāmatā un tā atbilstību projekta dokumentācijai. Zemesgabaliem ir svarīgi pārbaudīt kas notiek ar piebraucamo ceļu, komunikācijām. Nepieciešams izvērtēt, ko vēl savā īpašumā varētu uzlabot, lai pārdotu to par maksimālo cenu. Kad labāk taisīt notariālo līgumu, bet kad var iztikt ar privāto līgumu?

Atbildes uz šiem jautājumiem var sniegt mākleris ar pieredzi, nepieciešamo reģistrāciju un ikgadējo kvalifikācijas apliecināšanu. Agrāk jebkurš varēja strādāt par mākleri bez reģistrācijas un ikgadējam mācībām, bet pēdējos gados ir ieviesta kontroles sistēma un jaunās prasības nekustamā īpašuma jomā. Tagad ir nepieciešama reģistrācija, regulāras apmācības un apdrošināšana. Ar katru gadu kontrole paliek stingrāka. Arī 2023. gads nav izņēmums – tiek izstādāti jauni noteikumi apmācībai strādājošiem nozarē.

Kompānijai ”IRestate – SIA Īpašumu risinājumi” un tās vadītājam Kirilam Polovenko ir visas nepieciešamās reģistrācijas, kā arī liela pieredze nekustamā īpašuma jomā. Šī pieredze uzkrāta daudzu gadu garumā, pērkot un pārdodot īpašumus, kā arī risinot sarežģītas situācijas. Iegūtās zināšanas ļauj palīdzēt klientiem, kas vēlas pārdot vai nopirkt īpašumu. Ar klientu mēs sastādām pārdošanas plānu, palīdzām atrisināt juridiskas nianses. Kā arī piedāvājam risinājumus, kas varētu paaugstināt pārdošanas cenu.

Ņemot vērā esošo situāciju ekonomikā un nekustamā īpašuma tirgū, ir vērts griezties pie mums.